- Zamezte ošklivým pádům z balkonů a oken

Pád

30. června 2010 v 22:28
I KDYŽ SE ŘÍKÁ, ŽE KOČKY MAJÍ DEVĚT ŽIVOTŮ - NEVĚŘTE TOMU A ZBYTEČNĚ TENTO BONUS ŽIVOTŮ NEPOKOUŠEJTE!!!
Kočky mají skvělý smysl pro rovnováhu a jsou opravdovými mistry v balancování. Jejich-bohužel dost časté-pády z balkonů a oken jsou způsobeny náhlými emocemi.

Na zábradlí balkonu usedne pták nebo kolem přeletí motýl, v revíru se mihne zarytý protivník... a už kočku lovecký instinkt přinutí k rychlému skoku - a pokud ve svém zaujetí nedávala pozor, skončí ve smrtící hloubce. I kastrovaná kočka může "ztratit hlavu", zapomenout na opatrnost a neštěstí je hotovo a - ruku na srdce: NENÍ TO ZBYTEČNÉ? Nechceme přece, aby se jim stalo něco zlého!
V každém partnerském vztahu musí být jeden partner k dispozici druhému: stará se o něj a myslí na něj. Tak je tomu i ve vztahu člověk-kočka. A jelikož je pro kočky někdy myšlení trochu těžší, jsou odkázány na to, aby za ně myslel člověk. A my víme, že kočky jsou zvědavé, mají vlastní hlavu a tak se často dostávají do nebezpečných situací, když udělají něco, s čím nepočítáme.

Opakovaně se stává, že kočka přežije pád bez zranění nebo jen s drobnými šrámy. Během letu se otočí tak, aby tlapky směřovaly směrem dolů (stavěcí reflex), ocas použije jako jakési kormidlo a o nejvíce se roztáhne, aby zvýšila odpor vzduchu. ALE NESNAŽTE SE SAMI SEBE UKOLÉBAT DO KLIDU!
V mnoha případech se stane, že kočka utrpí při pádu natržení močového měchýře nebo plic, zlomeninu některé z kostí nebo úraz páteře. Některá zranění se projeví teprve později a bohužel na ně také kočky často umírají. V lepším případě máte doma doživotně zmrzačenou kočku. Stejně tak je třeba nepodcenit nebezpečí šoku.
Myslíte si, když bydlíte v nižším patře, že se vaší kočce při pádu nemůže nic stát? To je velký omyl! I pády z malé výšky jsou pro kočky nebezpečné, právě proto, že nemají dost času na to, aby se otočily do "přistávací polohy"! Navíc se může váš miláček zaběhnout a ztratit...

NECHRÁNĚNÝ BALKON JE VŽDY PRO KOČKU RIZIKEM.
ZABEZPEČTE BALKON ČI LODŽII VHODNÝM PLETIVEM (TZV. KRÁLIČÍM) NEBO
KOČIČÍ BEZPEČNOSTNÍ, OCHRANNOU SÍTÍ.
TAKÉ OKNA ZAJISTĚTE SÍTĚMI PROTI MOUCHÁM A ZARÁŽKAMI, ABY SE DO NICH NEMOHL PŘIVŘÍT OCÁSEK NEBO TLAPKA.

NAŠI KOČIČÍ PŘÁTELÉ NÁM PŘECE STOJÍ ZA TO, ABYCHOM JE NEVYSTAVOVALI ZBYTEČNÉMU NEBEZPEČÍ
(Nemůžu vidět ty videa, kde kočka balancuje na zábradlí balkonu v 9. patře a diváci se baví...)

TIP NA OCHRANNOU SÍŤ PRO KOČKY:
 
 

Reklama