- Vyznání kočičkám

KOČIČKY

22. září 2010 v 13:01 | Aneleh
KOČIČKY

Miluju kočičky, jejich tiché tlapičky,
jejich hebký kožíšek,
co se leskne na sluníčku,
když si běží chytit myšku.

Máte dobrou náladu - radují se s vámi,
určitě vás pobaví veselými hrami,
je vám teskno - pláčou s vámi,
upředou však písničku,
a smutek trvá chviličku.

Chcete zažít lásku pravou,
velikou a bezvýhradnou?
Otevřete srdíčko,
stačí jenom maličko:

Sami dejte lásku světu,
vrátí se vám v cuku letu,
na bolístky lidičky
pořiďte si kočičky!


Tak tuhle básničku jsem složila do soutěže v Databázi knih a chci se s ní i tady podělit se všemi, kteří přijdou na můj blog.
Básnička se umístila na pěkném třetím místě a porazila tak spoustu jiných témat.
Děkuji všem, kteří jí dali svoje hlasy.
Je vidět, že kočičky mají dnes hodně příznivců!

Vyznání kočičkám

1. července 2008 v 19:15 | Aneleh
Získat přátelství kočky není snadné. Kočka je filozof, klidný a rozvážný, je to bytost s pevnými návyky, milovnice slušnosti a pořádku. Neudílí svoji náklonnost na potkání, a i když svolí stát se vaší společnicí, nikdy se nenechá zotročit.I při nejvřelejších projevech citu zůstává svobodná a odmítá patolízalskou poslušnost.
Ale kdo si jednou získá její důvěru, má v ní přítelkyni na celý život. Bude s ním sdílet hodiny práce, samoty i melancholie. Propřede a prodřímá celý večer na jeho kolenou a spokojí se s jeho mlčenlivou společností, které dala přednost před společností vlastního druhu
.
Kočky mají v sobě něco navíc. Čím déle s nimi žijete a poznáváte jejich povahu, tím více je chápete a obdivujete jejich magickou sílu. Jsou to radaři, ví a cítí. Kdo jim porozumí, ten je šťastným člověkem. Dovedou vás k vyššímu poznání života a ke schopnosti rozlišovat podstatné od nepodstatného.

Kočky navíc pomáhají najít ztracenou duševní rovnováhu. Mívají obrovskou intuici a empatii, jsou schopné vnímat a rozeznat bolest a utrpení lidí, a také je z lidí odnímat. Pouhá jejich přítomnost dokáže podpořit léčbu psychických problémů, úzkostí a pocitů osamělosti.
Proto vznikl léčebný obor zvaný felinoterapie (viz aktuální odkazy).
 
 

Reklama