- Můj kocourek Míša

Toto jsem já, kocourek Míša

3. července 2011 v 12:55
Kdo chodíte na můj blog delší dobu, jistě jste zaregistrovali změnu kočičích očí na jeho pozadí. Všechny kočičí oči jsou krásné. Ty mně nejmilejší bohužel odešly 29. 10. 2015 ve věku 12 a půl let. Můj drahý kocourek Míša už není mezi námi. Rok statečně bojoval s chronickým selháním ledvin, aby nakonec zemřel na trombózu břišní aorty. Jeho ztráta mě natolik postihla, že až nyní jsem schopna o tom psát. Můj nejmilejší nádherný kamarád se mnou strávil kus života. Dal mi tolik radosti a štěstí, pohody a dobré nálady, že bez něj by můj život nebyl nikdy tak bohatý. Dal mi všechno to úžasné, co vám jen může čtyřnohý přítel dát a za to mu nikdy nepřestanu děkovat. Je zbytečné psát, že na něj nikdy nezapomenu. Je tak hluboce vryt v mém srdci, že to opravdu nelze. Jsem ráda, že jsem si uchovala alespoň tyto dvě živé fotografie jako vzpomínku na jeho jedinečnou, téměř lidskou povahu. Za ta léta jsme se natolik sžili a rozuměli si opravdu beze slov. Spokojeně spinká na sluncem zalitém hrobečku, kam mu nosím květiny.
Každá kočka je jiná a nenahraditelná, stejně jako člověk. Proto nás jejich ztráta tak bolí. A nikdy bolet nepřestane. Stejně jako mě bolela ztráta Salinky, dnes truchlím pro Míšánka.
Úvodní básničku ponechávám s jeho fotkou na památku, neboť Míša mě skutečně jen jednou poranil - když naposled odešel spát. Spi sladce, můj broučku...

Přikládám poslední Míšovo fotografii, kterou jsem pořídila několik dní před jeho úmrtním:


TAK TOHLE JSEM JÁ, PANIČKY MILÁČEK, OSMILETÝ BRITSKÝ CHLUPÁČ MÍŠA, VIDÍTE MOJE FASCINUJÍCÍ OČI KOČIČÍ I ZDE NA POZADÍ TOHOTO BLOGU.
Jsem vyloženě domácí kocourek, pocházím od chovatelky z Manětína a moje panička si vybrala ze všech mých sourozenců právě mě, protože se jí hned líbila moje světlounká hlaďounká koule stočená na stole.
Myslím, že jsem jí nezklamal, vyrostl jsem v opravdu velkého fantastického mazlíka se skvělou povahou. Za paničkou chodím jako pejsek, sice občas škrábu kde nemám, ale jinak jsem velmi kamarádský, inteligentní a spokojený medvídek (další má přezdívka je Garfield)
Mám spoustu kamarádů na Micinách.cz, ty nejlepší vám zde představuji v rubrice "Moji kamarádi" - abych se i pochlubil, byl jsem tam letos zvolen v kočičí vládě ministrem kultury (viz video v rubrice "Videa-vlastní tvorba")
Můj profil pak najdete zde: http://www.miciny.cz/profily/detail/11856/
 
 

Reklama