- Když se nechce mazlit

Mazlení

6. března 2011 v 0:00
Kočka rozhodně není pasivní tvor, ráda projevy zájmu oplácí. Veškeré to kočičí lísání, otírání se, ducání hlavou je jednoznačný projev přízně a zájmu. Často se nás kočka dotýká hmatovými fousky, a tak si nás vlastně "podepisuje". Velice významné gesto je, pokud vás kočka "pusinkuje" a dotýká se vás hmatovými vousky na obličeji. Kočka vám takto vlastně vyznává lásku a děkuje za vaši přítomnost - a to rozhodně není málo! Ale přiznejme si, že my lidé vyžadujeme všechny ty doprovodné projevy kočičí lásky a kontakt se sametovou srstí svých miláčků především kvůli sobě, protože je to tak příjemný pocit! (Však nejedno mazané kotě toho umí náležitě využít a moc dobře ví, jak si svého člověka obtočit kolem tlapky

Proto jsme zklamaní, když se naše kočka mazlit prostě nechce.
Především musíme vědět, že kočky mají rády svůj klid. Když se chtějí mazlit, přijdou samy. Všeobecně vžitá teorie, že kočka, která se nemazlí, je "nějaká divná", je rozhodně scestná a mylná! Nejedna kočičí dáma či pan kocour má prostě svůj nadhled.
MNOHDY JE KOČIČÍ INDIVIDUALITA NATOLIK SILNÁ, ŽE KOČKA MÁ JASNO I BEZ MAZLENÍ.
Nepotřebuje se stále utvrzovat, zda ji její člověk potřebuje k životu. Ona to ví. Ideální je, pokud podobné charisma vyzařuje i z jejího člověka a pokud má jasno i on, což se bohužel ne vždy stává. I s kočkou, která vám nesedí denně na klíně, není hravá, nelísá se k vám jako ostatní a za vrchol její přízně lze považovat občasné, jakoby náhodné otření o nohu, si můžete vytvořit hluboký a pevný vztah, který bude fungovat po mnoho let. Ba dokonce i silnější, než by se zdálo, právě díky síle kočičího individualismu. Zdánlivě odtažitý kočičí jedinec vám dá poznat cosi, na co budete vzpomínat ještě po řadu dalších kočičích generací.
Moje osobní zkušenost: povaha některých koček (stejně jako lidí) se stárnutím mění a za mlada nemazlivá číča se postupem let stává stále více přístupnější dotekům, až sama začne vyžadovat chování a mazlení. Většinou i kastrace napomůže k větší "mazlivosti"
 
 

Reklama