Listopad 2016

Dalajlamova kočka a síla meditace

28. listopadu 2016 v 14:12 - Literatura o kočkách
UŽ JSTE SI PŘEČETLI PRVNÍ DVA DÍLY "DALAJLAMOVY KOČKY"? NEVÁHEJTE ANI U TŘETÍHO, PROTOŽE V NĚM VÁS JEJÍ SVATOST KOČKA NAUČÍ PROCVIČOVAT BDĚLOU POZORNOST, ČILI PROŽÍVAT SVŮJ ŽIVOT V PŘÍTOMNÉM OKAMŽIKU A NENECHAT SE ZAPLÉST DO SÍTĚ SVÝCH MYŠLENEK.
Nahlédněte pod pokličku toho, jak to dělají ty naše kočky, že jsou stále tak klidné a spokojené. Otevřete dveře k úplně novému chápání skutečnosti a poučte se od své kočičí přítelkyně již ve 3. dílu nejúžasnější knihy na světě:


CO VÁM VZKAZUJE DALAJLAMOVA KOČKA:

  • Mysl je jako zahrada. A ty rozhoduješ o tom, co v ní bude růst: jestli plevel nebo květiny.
  • Jak štěstí, tak neštěstí vychází z myšlenek. Naším úkolem je rozvíjet takové myšlenky, které vytvářejí štěstí a vyhýbat se takovým myšlenkám, kvůli kterým se trápíme.
  • Je mnohem lepší zůstat v klidu, než reagovat na změny tak, jako kdybychom prožívali nějaké egocentrické melodrama.
  • Když se člověk zlobí, první, kdo tím trpí, je on sám.
  • Náš pocit štěstí nebo neštěstí neutváří podmínky, v jakých žijeme, ale to, jak se na ně díváme.

S klidným svědomím Vám mohu potvrdit, že tato kniha změnila můj život. Našla jsem v ní totiž cestu k meditaci. A protože všem opravdovým milovníkům koček, kteří pravidelně navštěvují můj blog, přeji najít smysl svého života a klid v duši, rozhodla jsem se Vám zprostředkovat meditační cvičení Jesky, moudré Dalajlamovy kočky a dávám Vám sem odkaz, na kterém si tuto meditaci zdarma stáhnete: