Kočičí klinika

2. července 2011 v 19:15 | MVDr. Žaneta Hniličková |  - Zdraví
LIDŠTÍ PACIENTI MOHOU ZÁVIDĚT

V kočičí klinice Galeé v Praze na Vinohradech, která zahájila činnost začátkem letošního roku, je hlavní psychická pohoda. Je-li kočka z domova zvyklá na čtyřnohého kamaráda, může mít svého kocourka v pelíšku i po dobu hospitalizace, aby jí nebylo smutno, na návštěvy při delší hospitalizaci může přicházet i majitel. Mourci tvoří až 80 procent všech klientů a je pro ně připraveno špičkové vybavení. Servis je plně srovnatelný s člověčí klinikou, ne-li lepší. Zvířatům poskytují klasické ambulantní vyšetření, ale i složité chirurgické zákroky. Kočky mají nemoci jako lidé, také ortopedické potíže, kdy docházejí na rehabilitace a dokonce jim mění i opotřebované klouby za umělé. Dokonce funguje nejen psí, ale už i kočičí banka krve. Na klinice poskytují i stomatologickou péči, která zdaleka nespočívá jen v odstranění zubního kamene, ale zahrnuje i doplnění ulomených zubů či instalaci rovnátek.

Tak jako u lidí často rozhoduje čas, aby se kočička co nejdříve dostala do péče zvěrolékaře. A proto i zvířata už mají i svoje záchranky. Jedna z nich, veterinární záchranná služba Pet-medic z Prahy, s kočičí klinikou spolupracuje. Stejně jako profesionální záchranáři vyjíždějí nonstop, poskytují zvířatům rychlou první pomoc a převáží je na ošetření nebo rovnou na operace. V případě ohrožení života zvířete používají i majáček pro přednost v jízdě. Majitelka záchranky Ivana Bidlová-Janků je přesvědčena, že zvířecí záchranky mají velkou budoucnost.

Vše je jen otázka peněz, ale ukazuje se, že majitelé kočiček a všech domácích miláčků jsou ochotni zaplatit za jejich zdraví cokoli. A není divu, vždyť mnohá zvířátka jsou nenahraditelnými a milovanými členy rodiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pomohl vám tento článek?

ANO 67.3% (66)
NE 19.4% (19)
ČÁSTEČNĚ 13.3% (13)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.