Dokážete rozpoznat bolest?

5. března 2011 v 18:42 |  - Zdraví
Kočky většinou statečně snášejí bolest a nedávají na sobě nic znát - ostatně kdyby byly v tomto ohledu příliš citlivé, v přírodě by se zmenšovala jejich šance na přežití. Pro majitele to však znamená, že si své svěřenkyně musí o to bedlivěji všímat, aby dokázal včas zachytit příznaky bolesti.
Kladné odpovědi na následující otázky by vás měli vyburcovat k pozornosti: pokud na většinu z nich odpovíte kladně, vaši kočku pravděpodobně trápí bolesti! Potom co nejdříve k veterináři, aby se váš mazlíček netrápil (já osobně bych běžela, i kdybych odpověděla "ano" jenom dvakrát nebo třikrát - pro jistotu

- Vyhýbá se vaše kočka při odpočinku vyvýšeným místům?
- Má nové oblíbené místo k odpočinku?
- Hraje si méně než dřív?
- Má problémy s dodržováním čistoty v bytě?
- Nečistí se už tak důkladně?
- Pohybuje se méně než dříve, častěji odpočívá?
- Je náladovější?
- Už se nenechá tak ráda hladit?
- Mňouká častěji než dřív?
- Brání se někdy, když ji chcete zvednout?

Kočky opravdu nemají devět životů. Pokud je váš domácí tygr najednou jiný či přímo apatický, na nic nespoléhejte a nečekejte, až to přejde. Kočka si neumí přímo říct, co potřebuje. Ale pokud je nablízku ten, kdo je ochoten naslouchat i beze slov, její volání o pomoc v podobě změny chování vyslyší, neboť ví, že je to jeho povinnost. A je úplně jedno, zda je den či noc, ráno či večer. Pokud vás vaše kočka potřebuje právě teď, neodkládejte to, protože někdy mohou hrát roli doslova minuty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pomohl vám tento článek?

ANO 67.3% (66)
NE 19.4% (19)
ČÁSTEČNĚ 13.3% (13)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.